Barion Pixel
Nepřehlédněte naši novinku - už i dětské přikrývky jsou k dispozici v béžové barvě.

Kvalitnější spánek a pokojnější dny

Váš spánek může být kvalitnější a dny klidnější.

Přirozeně, již po prvním použití, s možností vyzkoušet a vrátit.

Probuzení ve čtyři ráno proudem myšlenek, pomalé usínání

nebo tak plytký spánek, že si nejste jisti, zda jste vůbec spali? Dlouhá vyčerpávající jednání a dny plné stresu, kdy každý nový problém se zdá být již poslední kapkou? Někdy nepomůže ani nejlepší matrace ani absolutní tma. Ale tělo potřebuje odpočinek. Trochu ticha.

Nidū je funkční zátěžová přikrývka

která funguje na bázi tzv. hloubkové stimulace tlakem (Deep pressure stimulation). Terapie tlakem působí na nervový systém člověka, uklidňuje tělo a mozek reaguje zvýšenou produkcí neurotransmiterů – dopaminu a serotoninu – hormonů štěstí.

Nidū takto:

  • potlačuje stav úzkosti
  • pomáhá k rychlejšímu usínání a méně častému buzení
  • zlepšuje soustředění a paměť
  • uklidňuje i v běžných stresových situacích během dne jen jednoduchým zabalením se nebo položením deky na část těla
  • vyvolává pocit objetí, vymezuje hranice těla a celkově pomáhá k psychické pohodě

Dotek a tlak jsou klíčovými praktikami v mnoha terapiích určených pro lidi s poruchou zpracování smyslových informací.

Barbara Balla
Terapeutka lidí s autismem s více než 20 lety praxe, která již pomohla více než 200 dětem a jejich rodičům.

Feri Farkas navrhl první přikrývku Nidū pro svého syna Maxe s poruchou autistického spektra.

První impuls přišel od samotného Maxe. Uvědomil si, že pocit tlaku na celé tělo ho uklidňuje. Jednoho večera nahromáždil v jeho pokoji spoustu přikrývek a polštářů a pod jejich váhou spokojeně usnul. Ten AHA moment vyústil v zanícené hledání poznatků o metodě intenzivního hlubokého tlaku, která v zahraničí dosahuje vynikajících výsledků.

Dnes Max přikrývku využívá nejen na spaní nebo v kritických chvílích během dne, ale naučili jsme ho sáhnout po ní hned, jakmile cítí, že něco není v pořádku. Takto dostáváme informaci, že se něco děje ještě dříve, než si stačíme všimnout jakýchkoli prvních náznaků nepohody.

Původně jsme si Nidū nevymysleli za účelem prodeje. Měli jsme problém a hledali jsme řešení. Nidū bylo tím řešením. Dnes již víme, že při funkční zátěžové přikrývce záleží na detailech. Na tvaru a materiálu plnících kuliček, způsobu šití, na materiálu, který je sám o sobě terapeutický... A hlavně na rovnoměrném rozložení váhy, to je základním předpokladem skutečné funkčnosti.

Ľubica Grebeciová, knihovnice

Mám diagnostikovanou spánkovou apnoi nejtěžšího stupně. To znamená časté probouzení během noci, abych nabrala kyslík – pořádně se nadechla. Následuje pomalé usínání. K tomu mám bolesti zad kvůli vybočeným plotýnkám. Nidū doslova způsobila revoluci v mém životě. První dvě až tři noci jsem si musela na přikrývku a její váhu zvyknout. Ale teď si už nedokážu představit spát bez ní. Spím nerušeně celou noc, probouzení kvůli nedostatku kyslíku je minulostí. Téměř nechrápu. Ráno vstávám regenerovaná a odpočatá.

Zuzana Suchová, fundraiserka

Byla jsem překvapená, jak rychle s Nidū usínám a spím celou noc. I když ne vždy spím dostatečný počet hodin, ráno se budím odpočinutá a regenerovaná. Během dne pod přikrývkou na gauči cítím, jak stres a únava, které si z práce nosím domů, postupně odcházejí a mně roste energie. Dopřála bych to každému.

 

Nidū funkční zátěžová přikrývka pro dospělé 200 x 140cm
Pro osoby 40kg+

od 5 975 Kč

Nidū funkční zátěžová přikrývka pro děti 140 x 100cm
Pro osoby do 40kg

od 4 225 Kč

Doprava zdarma, doručení do 3 dní

Možnost vrácení i použitého produktu do 30 dní

Ručně vyrobené na Slovensku

Jistota správné volby

30-denní záruka VRÁCENÍ PENĚZ!

Nejhorší scénář je, že si koupíte funkční zátěžovou přikrývku Nidū a nezafunguje…že ano? Nabízíme řešení: pokud s účinky Nidū nebudete spokojeni, můžete nám ji do 30 dní vrátit. Ano, použitou. Okamžitě vám vrátíme 100 % peněz. Proč? Protože chceme, aby vám Nidū opravdu pomáhala. Není dobré pro nás ani pro vás, abyste byli nuceni platit za něco, co vám nepřináší žádný prospěch.

Často kladené otázky

Výběr správné hmotnosti funkční zátěžové přikrývky Nidū je klíčový. Se správnou hmotností dokáže Nidū skutečně řešit problémy, kvůli kterým se pro ni rozhodujete. Tělo se pod ní bude cítit dobře a můžete dlouhodobě využívat všechny její benefity. Správná hmotnost závisí na více faktorech. Pozor, obecné pravidlo typu 10 % hmotnosti člověka neplatí! Poradce výběrem je krátký dotazník, který jsme připravili s předními odborníky v oboru hluboké tlakové stimulace. Vyplnění Poradce výběrem vám zabere ani ne 2 minuty. Na základě vašich odpovědí zjistíme, jaká hmotnost zátěžové přikrývky je pro vaše dítě či člověka s poruchou senzorického vnímání vhodná.

Každý má svůj vlastní příběh, ale s klidným svědomím řekneme, že přikrývky působí blahodárně na kohokoli. Přikrývka Nidū uklidní tělo ve stresu, potlačuje stavy úzkosti, pomáhá s kvalitnějším spánkem, což přispívá celkově k životní energii. Přikrývka má dokonce vliv na regeneraci svalů po sportu nebo vyšší fyzické zátěži. Občas je potřeba dopřát si více času, abyste si zvykli. Je to přeci jen nějaká váha, která působí na tělo a na začátku to může být skličující pocit. Postupně však budete moci zvyšovat čas a účinky budou zjevné. Klidně se s námi poraďte, jak zvolit vhodnou váhu přikrývky a využít tak její celý potenciál.

Máme dva druhy přikrývek – pro děti a pro dospělé. Snažíme se co nejvíce přizpůsobit přikrývky vašim potřebám. Proto by děti od 3 let a 15 kilogramů měly mít na sobě přikrývku vážící 2,5 kg až 3 kg. Pokud má dítě více než 40 kilogramů nebo se jedná o starší dítě až dospělého, přizpůsobujeme váhu přikrývky hmotnosti člověka a přikrývka může vážit od 4 do 9 kg. Při každém nákupu prosím vyplňte průvodce výběrem váhy. Správná váha přikrývky je klíčová. Pokud byste měli přesto pochybnosti, napište nám. Výběr vhodné váhy nezáleží jen na vaší hmotnosti, ale i na vaší preferenci a psychické a fyzické kondici

Přikrývka obsahuje 6 vrstev – 100% bavlnu, rouno, antialergickou netkanou textilii, skleněné mikrokuličky, hypoalergenní netkanou textilii z druhé strany a jemný plyš. Každá vrstva má svůj smysl a celá přikrývka byla projektovaná několikrát, abychom zajistili správné účinky Nidū. Jedinečnost Nidū spočívá i v tom, že kuličky jsou antialergické, nehlučné, rovnoměrně rozložené v komůrkách, takže se vám nebudou přesouvat po přikrývce. Přesnější rozložení materiálů si můžete prohlédnout v článku Proč Nidū.

Nidū je funkční zátěžová přikrývka. Proč funkční? Protože pracuje efektivně a aktivně. Efektivně tím, že její váha je rovnoměrně rozložena po celé přikrývce. Rovnoměrnost zajišťují hypoalergenní skleněné kuličky ručně umístěné do komůrek tak, aby se nemohlo stát, že se váha přikrývky překlopí na jednu stranu. Dokonce ani po stovkách praní. Aktivně tím, že na celé tělo – svaly, kosti a šlachy působí velké množství rovnocenných zátěží a tento tlak stimuluje nervovou soustavu člověka, na což mozek reaguje zvýšenou tvorbou neurotransmiterů.

Při vývoji Nidū jsme mysleli na to, že se s přikrývkou nebude zacházet v rukavičkách, právě naopak. Nidū je navržená tak, aby byla maximálně odolná vůči vnějším vlivům, fyzické síle, nárazům či každodennímu používání. Je pevně šitá jádrovými nitěmi, materiály jsou vysoce kvalitní, neztrácí barvu ani po stovkách praní. Pokud by však i přesto došlo k poškození, prosím kontaktujte nás na info@nidu.shop. Nejlépe je nafotit poškozené místo a popsat, jak k němu došlo. Ihned vás budeme kontaktovat a domluvíme se na dalším postupu.

Ano. Víme, že praní přikrývek a ložního prádla je někdy nezbytné i několikrát týdně. Proto jsme Nidū testovali až na 2000 praní. Přikrývky je možné prát na 40 °C. Nepřekračujte váhový limit vaší pračky. V případě dětské přikrývky doporučujeme ždímání do 400 otáček a přikrývky od 5 kg + ždímejte do maximálně 500 otáček. Přikrývky nežehlete. Pro všechny informace se řiďte informacemi na štítku výrobku nebo si přečtěte náš článek o péči a praní funkčních zátěžových přikrývek.

Nedoporučujeme to, ale je to na vašem rozhodnutí. Nidū byla navržena s „teplou“ a „chladnou“ stranou, takže byste ji tím pádem nevyužili plně. Materiály byly pečlivě vybrány tak, aby uklidňovaly i na dotek při tzv. hipoterapii, a kombinace barev Nidū jsou zase záměrně vybírány pro terapii barvou. Praní Nidū je velmi snadné, možné i ve vaší pračce doma na 40 stupňů. Proto bychom zvážili přikrývku bez povlečení a raději využili plný potenciál přikrývky.