Barion Pixel
Nepřehlédněte naši novinku - už i dětské přikrývky jsou k dispozici v béžové barvě.

Proč Nidū®

Nidū® vám pomůže dobře se vyspat a vy si během dne můžete užívat více času na život.

“Lepší spánek. Lepší život.”

Přikrývka je téměř z osmdesáti procent vyrobena ručně. Zbytek výroby zajišťují průmyslové šicí stroje. K šití používáme jádrovou nit, která se pro svoji extrémní odolnost používá například i při šití technického oblečení a oděvů pro horolezce.
Používáme vysoce kvalitní, hustě tkanou textilii, aby přikrývka s vysokou hmotností vydržela praní a dlouhodobé používání.

Zátěžové přikrývky jsou plněné hypoalergenními skleněnými mikrokuličkami, které jsou menší než 1 mm. To umožňuje dokonalé rozložení hmotnosti a zátěžová přikrývka ještě více přiléhá k povrchu těla, což napomáhá hlubokému dotykovému tlaku. Komůrky, ve kterých jsou mikrokuličky, jsou opatřeny ochrannou vrstvou, aby se zabránilo jejich rozptýlení v případě možného poškození povrchu.

Proč je zátěžová přikrývka Nidu výjimečná?

Zakládáme si na prémiové kvalitě

Abychom docílili požadovaného efektu, je důležitá kvalita v každé vrstvě. Povrch tvoří super jemný plyš a chladivá strana ze 100% bavlny. Vnitřek sestává z termoregulačního rouna, dvou vrstev netkané textilie a základem výplně jsou skleněné antialergenní mikrokuličky odolné vůči vlhkosti.

Má terapeutické účinky

Zátěžová přikrývka je užitečná i pro lidi s diagnózou autismu, při stresu, nespavosti, úzkosti, záchvatech paniky, syndromu neklidných nohou, hyperaktivitě či poruchách pozornosti. Přikrývka Nidu® byla vyvinuta ve spolupráci s odborným týmem speciálních pedagogů a fyzioterapeutů.

Je vyrobená ručně na Slovensku

Jsme hrdí, že se nám podařilo navázat spolupráci se slovenským dodavatelem, se kterým jsme společně vyvinuli unikátní techniku ​​šití. Jako jediní se proto můžeme pochlubit titulem – zátěžová přikrývka, navržená a vyrobená na Slovensku.

Vrstvy zátěžové přikrývky

Zátěžové přikrývky jsou plněny mimořádně přesně. Dáváme si záležet na tom, aby byla stejná gramáž hypoalergenních skleněných mikrokuliček v každé jedné komůrce. Kuličky jsou menší než 1 mm, což umožňuje dokonalé rozložení hmotnosti. Zátěžová přikrývka proto ještě více přiléhá k povrchu těla, což napomáhá hlubokému dotykovému tlaku. Komůrky, ve kterých jsou mikrosféry jsou potaženy ochrannou vrstvou, aby se zabránilo jejich rozptýlení v případě možného poškození povrchu.

Klikněte na kroužek na obrázku pro popisy vrstev


1. Vrstva

chladivá strana – 100% bavlna

2. Vrstva

rouno - termoregulační vlastnosti dokáží udržet příjemné mikroklima během spánku

3. Vrstva

antialergenní a netkaná textílie

4. Vrstva

volně pohybující se skleněné mikrokuličky v komorách

5. Vrstva

antialergenní a netkaná textílie

6. Vrstva

teplá strana – super jemný plyš

Výhody zátěžové přikrývky

Jako objetí

Zavinutí se do přikrývky Nidū® lze přirovnat k pevnému lidskému dotyku. Doslova vás „obejme“ a vy se uvolníte. Tlak přikrývky, stejně jako objetí, zvyšuje hladinu serotoninu a dopaminu, které odpovídají za dobrou náladu. Naše tělo tak dostává pokyn uklidnit se a cítit se dobře. Díky tomu budete lépe spát a během dne podáte lepší výkon.

Přídavnou váhu přikrývky mají na svědomí skleněné antialergenní mikrokuličky, které se díky komorovému systému šití rozloží po celé délce přikrývky a vytvářejí tak rovnoměrný tlak na svaly, šlachy a kosti, čímž se zabrání přetížení a brnění končetin. Tlak stimuluje receptory CNS a tělo reaguje zvýšenou tvorbou neurotransmiterů.

Příjemná na dotek i na pohled

Při navrhování našich přikrývek klademe důraz na použité materiály. V případě vrchní hřejivé vrstvy jsme se inspirovali principem hipoterapie, která je založena na doteku pacienta se srstí zvířete. Zvolili jsme proto typ látky, která připomíná vlastnosti koňské srsti.

Psychologie barev také hraje významnou roli. Výběrem neutrálních jednobarevných barev se snažíme zabránit přestimulování a podpořit relaxační efekt přikrývek Nidu®.

Díky kombinaci vrchní hřejivé vrstvy ze super jemného plyše a chladivé strany ze 100% bavlny můžete přikrývku používat během celého roku.

Užitečná pro každého

Přikrývka Nidu vám kromě pohodlí a lepšího spánku pomůže zmírnit i některé nepříjemné stavy, včetně stresu, nespavosti, úzkosti, záchvatech paniky, syndromu neklidných nohou, hyperaktivitě či poruchách pozornosti. Můžete se do ní zavinout před spaním, při čtení, sledování televize, či si ji položit na kolena během práce. Je také mimořádně účinnou pomůckou při regeneraci svalů a úlevě od bolesti, což ocení především aktivní sportovci.

Přikrývka pomáhá regulovat negativní chování u pacientů s některými duševními chorobami, uklidňuje, tělu udává hranice a uzemňuje. Kromě toho je Nidū® obzvláště užitečná pro děti s poruchami autistického spektra, které touží po dotyku a tlaku objetí, ale nejsou schopné tolerovat běžné fyzické projevy od svých blízkých.

Potřebujete poradit s výběrem hmotnosti?

Každý z nás je jiný. Proto našim zákazníkům dáváme možnost, podle zadaných parametrů, vygenerovat personalizovanou přikrývku dle vlastních potřeb. Ve spolupráci s naším odborným týmem jsme pro vás připravili krátký dotazník – Poradce s výběrem hmotnosti. Vyzkoušet ho můžete nezávazně a doporučení na míru vám přijde obratem.

Tým profesionálů

Za Nidu stojí tým profesionálů sestávající ze speciálních pedagogů, fyzioterapeutů, pediatrů a psychologů, kteří se společně s námi podíleli na vzniku přikrývky. Díky svým praktickým zkušenostem drželi nad celým procesem vývoje odborný dohled a definovali základní

Anikó Dobrovodszky

léčebný pedagog, Ayres terapeut

Barbara Balla

léčebný pedagog, terapeut osob s autizmem, HANDLE screener, TSMT terapeut, NLP practitioner

Doprava zdarma, doručení do 3 dnů

Možnost vrácení i použitého produktu do 30 dnů 

Ručně vyrobené na Slovensku 

Jistota správné volby

30denní záruka VRÁCENÍ PENĚZ!

Nejhorší scénář je, že si koupíte funkční zátěžovou přikrývku Nidū a nezafunguje… Že? Nabízíme řešení: pokud s účinky Nidu nebudete spokojeni, můžete nám ji do 30 dnů vrátit. Ano, používanou. Okamžitě vám vrátíme 100 % peněz. Proč? Protože chceme, aby vám Nidu opravdu pomáhala. Není dobré pro nás ani pro vás, abyste byli nuceni platit za něco, co vám nepřináší žádný prospěch.

Často kladené otázky

Doporučujeme používat zátěžové deky od tří let věku dítěte a nejméně od 15 kg jeho hmotnosti. Věříme, že vás Nidū® bude provázet celým životem a že využijete všech jeho výhod.

Přikrývky Nidū jsou speciálně navržené s dvěma různými povrchy z každé strany. Jedna strana vás zahřeje v zimě, druhá strana je vhodná pro teplejší dny. Povlečení je obal, který přidává na váze a ztratíte možnost využít různé tepelné vlastnosti přikrývky. Přikrývky lze prát nebo čistit chemicky. Řiďte se informacemi na štítku výrobku. Použití povlečení je na individuálním rozhodnutí zákazníka.

Přikrývky jsou naplněné zdravotně nezávadnými skleněnými mikroperličkami, které jsou rozložené v komorách s dvojitým prošitím.

Snažíme se expedovat přikrývky v den objednávky nebo následující den. V zemích V4 vám bude zboží doručeno nejpozději do 3 dnů od objednání. V případě objednávek z jiných zemí EU se doba doručení může lehce prodloužit. Doručování do zemí mimo EU účtujeme individuálně.

Přikrývky je možné čistit chemicky nebo prát na 40 °C. Nepřekračujte váhový limit vaší pračky! Neždímejte a vypněte tento program na pračce. Přikrývky nežehlete! Řiďte se informacemi na štítku výrobku.

Přikrývky Nidū® jsou vyráběné s maximálním důrazem na kvalitu materiálů a práce. Ale jak se říká – „kdo nic nedělá, nic nepokazí“, takže v případě poškození nás prosím kontaktujte na info@nidu.shop. Nejlépe je nafotit poškozené místo a popsat, jak k němu došlo. Okamžitě vás budeme kontaktovat a dohodneme se na dalším postupu.

V současné době ne, ale také se zabýváme touto myšlenkou. Pokud se tak stane, určitě se o tom dozvíte první 🙂