Barion Pixel
Ceny, stále DRŽÍME...Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost! Tato nabídka je limitovaná a časově omezená.

Rychlejší regenerace pro sportovce

Méně křečí, svalovic a rychlejší regenerace.

Přirozeně již po prvních použitích s možností vyzkoušet a vrátit.

Těžký trénink a zítra to bude to ještě větší výzva.

Svaly jsou unavené, celý člověk je unavený, ale je třeba zabrat, jít dál. Tvé tělo ale potřebuje odpočinek. Potřebuje spánek, potřebuje svůj čas na regeneraci.

Nidū je funkční zátěžová přikrývka

která funguje na bázi tzv. hloubkové stimulace tlakem (Deep pressure stimulation). Terapie tlakem působí na nervový systém člověka, uklidňuje tělo a mozek reaguje zvýšenou produkcí neurotransmiterů – dopaminu a serotoninu – hormonů štěstí.

Nidū ti takovým způsobem pomůže:

  • rychleji regenerovat  unavené tělo
  • vytěžit z každého tréninku maximum a odemknout svůj plný potenciál
  • zkvalitnit spánek – prodloužit regenerační fázi fázi spánku
  • rychleji usnout

“Dotek a tlak jsou klíčovými praktikami v množství terapií, určených pro lidi s poruchou smyslového zpracování.”

Barbara Balla

Terapeutka lidí s autismem s více než 20 letou praxí, která již pomohla více než 200 dětem a jejich rodičům

Feri Farkas nadesignoval první Nidu přikrývku pro svého syna Maxe s poruchou autistického spektra

První impuls přišel od samotného Maxe. Uvědomil si, že pocit tlaku na celé tělo ho uklidňuje. V jeden večer do svého pokoje nahromadil množství přikrývek a polštářů a pod jejich váhou spokojeně usnul. Aha moment přerostl do zaníceného hledání poznatků o metodě intenzivního hloubkového tlaku, která v zahraničí dosahuje výborných výsledků.

Dnes Max přikrývku využívá nejen ke spaní nebo během kritických chvil přes den, ale naučili jsme ho sáhnout po ní hned, jak cítí, že něco není v pořádku. Takto dostáváme informaci, že se něco děje ještě dříve, než si stihneme všimnout už jen prvních náznaků nepohody.

Nidū jsme původně nevymysleli za účelem prodeje. Měli jsme problém a hledali jsme řešení. Nidu bylo tím řešením. Dnes už víme, že ve funkční zátěžové přikrývce jde o detaily. O tvar a materiál plnících kuliček, způsob šití, o materiál, který je sám o sobě terapeutický… A hlavně o rovnoměrné rozložení váhy, to je základní podmínkou skutečné funkčnosti.

Jaroslav Šuvada, sales manažer

Mám během dne více energie, cítím, že mi stačí i kratší spánek. Od prvního použití sleduji, že mám kvalitnější, hlubší spánek. Aktivně se věnuji badmintonu a musím potvrdit, že používáním Nidu se u mě výrazně zrychlila regenerace po výkonu.

Michal Šturcel, regional director finanční společnosti

Nidu mi za 3 měsíce prodloužilo čas hlubokého spánku o 50%. Mám to detailně odsledováno díky zařízení OURA ring, který monitoruje spánek dlouhodobě a velmi podrobně. Probouzím se odpočatější, svalové bolesti (pokud vůbec jsou), jsou výrazně menší než dříve a celkově cítím více životní energie.

Nidū funkční zátěžová přikrývka pro dospělé 200 x 140cm

od 5 975 Kč

Doprava zdarma, doručení do 3 dnů

Možnost vrácení i použitého produktu do 30 dnů

Ručně vyrobeno na Slovensku

Jistota správné volby

30-denní záruka VRÁCENÍ PENĚZ!

Nejhorší scénář je, že si koupíte funkční zátěžovou přikrývku Nidū a nezafunguje… Že? Nabízíme řešení: pokud s účinky Nidu nebudete spokojeni, můžete nám ji do 30 dnů vrátit. Ano, používanou. Okamžitě vám vrátíme 100 % peněz. Proč? Protože chceme, aby vám Nidu opravdu pomáhala. Není dobré pro nás ani pro vás, abyste byli nuceni platit za něco, co vám nepřináší žádný prospěch.

Často kladené otázky

Výběr správné hmotnosti funkční zátěžové přikrývky Nidu je klíčový. Se správnou hmotností dokáže Nidū skutečně řešit problémy, kvůli kterým se pro ni rozhodujete. Tělo se pod ní bude cítit dobře a můžete dlouhodobě využívat všech jejích benefitů. Správná hmotnost závisí na několika faktorech. Pozor, obecné pravidlo typu 10 % hmotnosti člověka neplatí! Poradce výběrem je kratičký dotazník, který jsme připravili s předními odborníky v oboru hloubkové tlakové stimulace. Vyplnění Poradce výběrem vám zabere ani ne 2 minuty. Na základě vašich odpovědí zjistíme, jaká hmotnost zátěžové přikrývky je pro vaše dítě, či člověka s poruchou senzorického vnímání, vhodná.

Každý má svůj vlastní příběh, ale s klidným svědomím řekneme, že přikrývky působí blahodárně na kohokoli. Nidū přikrývka zklidní tělo ve stresu, potlačuje stavy úzkosti, pomáhá s kvalitnějším spánkem, což přispívá celkově k životní energii. Občas je třeba dopřát si více času na návyk. Je to přece jen nějaká váha, která působí na tělo a zpočátku to může být skličující pocit. Postupně však budete moci zvyšovat čas a účinky budou zjevné. Klidně se s námi poraďte, jak zvolit vhodnou váhu přikrývky a využít tak jejího celého potenciálu.

Máme dva druhy přikrývek – pro děti a pro dospělé. Přikrývky se snažíme co nejvíce napasovat na vaše potřeby. Proto děti od 3 let a 15 kilo by měly mít na sobě přikrývku, která váží 2,5 kg až 3 kg. Pokud má dítě více než 40 kg nebo jde o starší dítě až dospělého, také přizpůsobujeme váhu přikrývky hmotnosti člověka a přikrývka může vážit od 4 – 9 kg. Při každém nákupu, prosím, vyplňte Průvodce výběrem hmotnosti. Správná hmotnost přikrývky je klíčová. Pokud byste měli přesto pochybnosti, napište nám. Výběr vhodné váhy nezáleží jen na vaší hmotnosti, ale také na vašich preferencích a psychické a fyzické kondici.

Přikrývka obsahuje 6 vrstev – 100% bavlnu, rouno, antialergenní netkanou textilii, skleněné mikrokuličky, hypoalergenní netkanou textilii z druhé strany a jemný plyš. Každá vrstva má svůj smysl a celá přikrývka byla designována na několikrát, abychom zabezpečili správné účinky Nidu. Jedinečnost Nidu spočívá i v tom, že kuličky jsou antialergické, nehlučné, rovnoměrně rozložené v komůrkách, takže se vám nebudou přesouvat po přikrývce. Přesnější rozložení materiálů si můžete prohlédnout v článku Proč Nidu.

Nidu je funknční zátěžová přikrývka. Proč funkční? Protože pracuje efektivně a aktivně. Efektivně v tom, že její váha je rovnoměrně rozmístěná po celé přikrývce. Rovnoměrnost zabezpečují hypoalergenní skleněné kuličky, ručně umisťované do komůrek tak, aby se nemohlo stát, že se váha přikrývky překlopí na jednu stranu. Dokonce ani po stovkách praní. Aktivně v tom, že na celé tělo – svaly, kosti a šlachy, působí velké množství rovnoměrné zátěže, a tento tlak stimuluje nervovou soustavu člověka, na což mozek reaguje zvýšenou tvorbou neurotransmiterů.

Při vývoji Nidu jsme mysleli na to, že se s přikrývkou nebude zacházet v rukavičkách, právě naopak. Nidū je designována tak, aby byla maximálně odolná vůči externím vlivům, fyzické síle, nárazům, či každodennímu zacházení. Je šitá pevně jádrovou nití, materiály jsou vysoce kvalitní, neztrácí barvu ani po stovkách praní. Pokud by však přesto nastal případ poškození, prosím kontaktujte nás na info@nidu.shop. Nejlepší je nafotit poškozené místo a popsat, jak k němu došlo. Obratem vás budeme kontaktovat a domluvíme si další postup.

Ano. Víme, že praní přikrývek a ložního prádla je někdy nevyhnutelné i několikrát do týdne. Proto jsme Nidu testovali až na 2000 praní. Přikrývky lze prát na 40 °C. Nepřekročte váhový limit vaší pračky. V případě dětské přikrývky doporučujeme ždímání do 400 otáček a přikrývky od 5 kg + ždímejte při maximálně 500 otáčkách. Přikrývky nežehlete. Pro všechny informace se řiďte informacemi na štítku výrobku nebo si přečtěte náš článek o starostlivosti a praní funkčních zátěžových přikrývek.

Nedoporučujeme to, ale je to na vás. Navrhli jsme Nidu s „chladnou a teplou“ stranou, kterou byste tím pádem nevyužili naplno. Zároveň materiály byly důkladně vybírány tak, aby uklidňovaly i na omak přes tzv. hipoterapii a barevné kombinace Nidū přikrývek jsou zase cíleně vybírány za účelem terapie barvou. Praní Nidu je velmi jednoduché, možné i ve vaší pračce doma na 40 °C. Proto bychom zvážili povlečení a raději využili plný potenciál přikrývky.