5 tipů, jak zlepšit produktivitu. Nastartujte svůj výkon a užijte si více času na život.

Den má 24 hodin, je na nás, jak je využijeme. Abychom z našeho času vytěžili maximum, je důležité dobře se vyspat. Proto každý úspěšný den začíná kvalitním spánkem. Díky němu máme více energie a cítíme se výkonnější. Přinášíme krátký seznam rad, které vám pomohou zorganizovat si den a užívat si během něj více času na aktivity, které vám dělají radost.

Prioritizujte úkoly

Najděte si systém, pomocí kterého si na pravidelné bázi rozplánujete úkoly během dne resp. týdne. Můžete si je jednoduše napsat na papír nebo využijte časové bloky ve vašem virtuálním kalendáři. Budete tak přesně vědět, co vás v daný den čeká. „Odlehčíte“ tím vaši mysl a ušetřenou energii můžete věnovat jiné aktivitě.

Pracujte v době, kdy máte nejvíce energie

Každý z nás je jiný. Máme různé návyky, režim a biorytmus. Jeden je tzv. ranní ptáče a druhý zase noční sova. Podstatné je si tuto skutečnost o sobě uvědomit a zařídit si život podle ní. Pokud víte, že váš mozek lépe pracuje krátce po probuzení, nastavte si ty nejdůležitější úkoly na tento čas. Naopak, pokud jste produktivnější v odpoledních /večerních hodinách, řiďte se podle toho.

Udělejte si přestávku

I ti nejvýkonnější „makáči“ potřebují pravidelnou přestávku. Vydejte se na krátkou procházku, odpočiňte si v křesle pod zátěžovou přikrývkou Nidū, zacvičte si nebo jednoduše na pár minut změňte činnost. Po přestávce se do rozpracované úlohy pustíte s novou energií a budete pracovat efektivněji.

Soustřeďte se vždy jen na jednu věc

Multitasking bývá zrádný. U někoho může fungovat, ale nevyhovuje každému. Trénujte si vaši maximální koncentraci tím, že se budete snažit soustředit „jen“ na jednu věc. Věnujete jí tak vaši plnou pozornost a výsledek bude o to kvalitnější.

Dobře se vyspěte.

Kvalitní spánek je alfa a omega všech úspěšných dní. Bez něj to prostě není ono. Proto si vytvořte stálý spánkový režim, který se snažte každý den dodržovat. Lehněte si a probouzejte se vždy v ten samý čas a uvidíte, že po čase si na to vaše tělo zvykne natolik, že už ani nebudete potřebovat budík.
Vyzkoušejte zátěžovou přikrývku Nidū a přesvědčte se o jejích pozitivních účincích na vaši produktivitu. Vyberte si váhu, která vám vyhovuje pomocí krátkého dotazníku Poradce s výběrem váhy, nebo nás neváhejte kontaktovat na info@nidu.cz.