Barion Pixel
Nepřehlédněte naši novinku - už i dětské přikrývky jsou k dispozici v béžové barvě.

Nidū pro maminky

Víc spánku a dostatek energie na péči o děťátko po celý den

Už od prvního použití, s možností vyzkoušet a vrátit (ale jakmile se konečně pořádně vyspíte, přikrývku už nepustíte)

Přerušovaný spánek několik měsíců v řadě

Krátký přerušovaný spánek, probuzení až 5krát za noc. K tomu strach vůbec usnout, protože za chvíli by mohlo dítě zase plakat. A během dne hotové fitness: neustálé nošení dítěte na rukou nebo v šátku, nachozené kilometry. Nedovolí vám ani na chvíli si sednout a odpočinout. Pořád se k němu nakláníte a ohýbáte pro věci položené na zemi. Ale tělo tak zoufale potřebuje odpočinek.

Nidū je funkční zátěžová přikrývka

Funguje na základě tzv. hluboké stimulace tlakem (Deep pressure stimulation). Terapie tlakem působí na nervový systém člověka, uklidňuje tělo a mozek reaguje zvýšenou produkcí neurotransmiterů – dopaminu a serotoninu – hormonů štěstí. Nidū díky tomu pomáhá:

  • uklidnit nervy a rychleji usnout, i při obavách, že se dítě každou chvíli zase probudí a začne plakat
  • regenerovat unavený organismus matek během dne nebo spánku, který je díky Nidū výdatnější a rychleji nabíjí energii na další den
  • být klidnější a více relaxovat
  • rozjet tvorbu hormonů štěstí – což se pozitivně projeví i v mateřském mléce
  • zlepšit rodinné vztahy – vyspaná matka přispívá ke šťastným dětem a k více láskyplnému a silnějšímu vztahu se svým partnerem

Nidū pomáhá stovkám rodičů k mírumilovnému spánku, který jim nesmírně chybí. Prodlužuje hlubokou regenerační fázi spánku, v níž se tělo rychleji dobíjí energií na další den. Nemusíte se bát, že budete spát tak tvrdě, že by vás pláč nevzbudil. Určitě uslyšíte své dítě. Díky Nidū se probudíte více odpočinutá a s větší dávkou energie.

Dotyk a tlak jsou klíčovými praktikami v množství terapií určených pro lidi s poruchou zpracování smyslových informací.

Barbara Balla
Terapeutka lidí s autismem s více než 20letou praxí, která již pomohla více než 200 dětem a jejich rodičům.

Feri Farkas nadizajnoval první přikrývku Nidū pro svého syna Maxe s poruchou autistického spektra.

První impuls přišel od samotného Maxe. Uvědomil si, že pocit tlaku na celé tělo ho uklidňuje. V jednu večer do svého pokoje nahromadil množství přikrývek a polštářů a pod jejich váhou spokojeně usnul. AHA moment přerostl do zaníceného hledání poznatků o metodě intenzivního hlubokého tlaku, která v zahraničí dosahuje vynikajících výsledků.

Dnes už Max přikrývku používá nejen ke spánku nebo v kritických situacích během dne, ale naučili jsme ho sáhnout po ní ihned, jakmile cítí, že něco není v pořádku. Takto dostáváme informaci, že se něco děje ještě dříve, než si stačíme všimnout první známky nepohody.

Nidū přikrývka dnes pomáhá stovkám rodin, které mají ve svém domě dítě nebo dospělého člověka s poruchami senzorického vnímání.

Eva Petričková @spolu_aut, matka Paulínky s poruchou autistického spektra

Zátěžové přikrývky Nidu využívá celá naše rodina. I když jsme první přikrývku koupili naší Paulínce s poruchou autistického spektra, později jsem si uvědomila, že důkladný odpočinek a tuhý, kvalitní spánek, chyběl i mně. Je rozdíl zda spím pod Nidu nebo ne, to jednoznačně.

Juraj, otec 10 letého Petka s poruchou autistického spektra

Rozdíl od prvního použití přikrývky NIDU jsme viděli okamžitě druhý den. Naše dítě bylo klidnější, stabilnější. Nemělo problém si na přikrývku zvyknout. Přikrývku jsme se naučili používat i přes den, pokud zpozorujeme počátky ataku.

Nidū funkční zátěžová přikrývka pro dospělé 200 x 140cm
Pro osoby 40kg+

od 5 975 Kč

Nidū funkční zátěžová přikrývka pro děti 140 x 100cm
Pro osoby do 40kg

od 4 225 Kč

Doprava zdarma, doručení do 3 dní

Možnost vrácení i použitého produktu do 30 dnů

Ručně vyrobené na Slovensku

Jistota správné volby

30-denní záruka VRÁCENÍ PENĚZ!

Nejhorší scénář je, že si koupíte funkční zátěžovou přikrývku Nidū a nezafunguje… Že? Nabízíme řešení: pokud s účinky Nidu nebudete spokojeni, můžete nám ji do 30 dnů vrátit. Ano, používanou. Okamžitě vám vrátíme 100 % peněz. Proč? Protože chceme, aby vám Nidu opravdu pomáhala. Není dobré pro nás ani pro vás, abyste byli nuceni platit za něco, co vám nepřináší žádný prospěch.

Často kladené otázky

Výběr správné hmotnosti funkční zátěžové přikrývky Nidu je klíčový. Se správnou hmotností dokáže Nidū skutečně řešit problémy, kvůli kterým se pro ni rozhodujete. Tělo se pod ní bude cítit dobře a můžete dlouhodobě využívat všech jejích benefitů. Správná hmotnost závisí na několika faktorech. Pozor, obecné pravidlo typu 10 % hmotnosti člověka neplatí! Poradce výběrem je kratičký dotazník, který jsme připravili s předními odborníky v oboru hloubkové tlakové stimulace. Vyplnění Poradce výběrem vám zabere ani ne 2 minuty. Na základě vašich odpovědí zjistíme, jaká hmotnost zátěžové přikrývky je pro vaše dítě, či člověka s poruchou senzorického vnímání, vhodná.

S jistotou to nikdy nevíme. Ale díky zpětné vazbě od množství lidí s podobnými problémy, díky vlastní zkušenosti a výzkumům odborníků si myslíme, že i vašemu děťátku Nidū přikrývka uklidní spánek, přinese mírnější dny, lepší soustředění a celkově zlepší kvalitu života. Pokud by to na vaše dítě nefungovalo, stále můžete přikrývku do 30 dnů bez udání důvodu vrátit.

Ano, přikrývka pomáhá všem věkovým kategoriím. Rozdíl je jen v hmotnosti přikrývky, ale účinky má stejné.

Přikrývky působí blahodárně na kohokoli. Nidū přikrývka zklidní tělo ve stresu, potlačuje stavy úzkosti, pomáhá s kvalitnějším spánkem, což přispívá celkově k životní energii. Přikrývka má dokonce vliv na regeneraci svalů po sportu nebo vyšší fyzické zátěži. Občas je třeba dopřát si více času na návyk. Je to přece jen nějaká váha, která působí na tělo a zpočátku to může být skličující pocit. Postupně však budete moci zvyšovat čas a účinky budou zjevné. Klidně se s námi poraďte, jak zvolit vhodnou váhu přikrývky a využít tak jejího celého potenciálu.

Máme dva druhy přikrývek – pro děti a pro dospělé. Přikrývky se snažíme co nejvíce napasovat na vaše potřeby. Proto děti od 3 let a 15 kilo by měly mít na sobě přikrývku, která váží 2,5 kg až 3 kg. Pokud má dítě více než 40 kg nebo jde o starší dítě až dospělého, také přizpůsobujeme váhu přikrývky hmotnosti člověka a přikrývka může vážit od 4 – 9 kg. Při každém nákupu, prosím, vyplňte Průvodce výběrem hmotnosti. Správná hmotnost přikrývky je klíčová. Pokud byste měli přesto pochybnosti, napište nám. Výběr vhodné váhy nezáleží jen na vaší hmotnosti, ale také na vašich preferencích a psychické a fyzické kondici.

Přikrývka obsahuje 6 vrstev – 100% bavlnu, rouno, antialergenní netkanou textilii, skleněné mikrokuličky, hypoalergenní netkanou textilii z druhé strany a jemný plyš. Každá vrstva má svůj smysl a celá přikrývka byla designována na několikrát, abychom zabezpečili správné účinky Nidu. Jedinečnost Nidu spočívá i v tom, že kuličky jsou antialergické, nehlučné, rovnoměrně rozložené v komůrkách, takže se vám nebudou přesouvat po přikývce. Přesnější rozložení materiálů si můžete prohlédnout v článku Proč Nidu.

Nidu je funkční zátěžová přikrývka. Proč funkční? Protože pracuje efektivně a aktivně. Efektivně v tom, že její váha je rovnoměrně rozmístěná po celé přikrývce. Rovnoměrnost zabezpečují hypoalergenní skleněné kuličky, ručně umisťované do komůrek tak, aby se nemohlo stát, že se váha přikrývky překlopí na jednu stranu. Dokonce ani po stovkách praní. Aktivně v tom, že na celé tělo – svaly, kosti a šlachy, působí velké množství rovnoměrné zátěže, a tento tlak stimuluje nervovou soustavu člověka, na což mozek reaguje zvýšenou tvorbou neurotransmiterů.

Ano. Víme, že praní přikrývek a ložního prádla je někdy nevyhnutelné i několikrát do týdne. Proto jsme Nidu testovali až na 2000 praní. Přikrývky lze prát na 40 °C. Nepřekročte váhový limit vaší pračky. V případě dětské přikrývky doporučujeme ždímání do 400 otáček a přikrývky od 5 kg + ždímejte při maximálně 500 otáčkách. Přikrývky nežehlete. Pro všechny informace se řiďte informacemi na štítku výrobku nebo si přečtěte náš článek o starostlivosti a praní funkčních zátěžových přikrývek.

Nedoporučujeme to, ale je to na vás. Navrhli jsme Nidu s „chladnou a teplou“ stranou, kterou byste tím pádem nevyužili naplno. Zároveň materiály byly důkladně vybírány tak, aby uklidňovaly i na omak přes tzv. hipoterapii a barevné kombinace Nidū přikrývek jsou zase cíleně vybírány za účelem terapie barvou. Praní Nidu je velmi jednoduché, možné i ve vaší pračce doma na 40 °C. Proto bychom zvážili povlečení a raději využili plný potenciál přikrývky.